Op. Dr. Mesut Kösem

1970 Aydın/ Nazilli doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’ de tamamladı.

1986-1993 arası Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi alarak pratisyen hekim olarak mezun oldu. Şanlıurfa ve Aydın' da pratisyen hekim olarak çalıştı. 

1996 yılında Dr.Siyami Ersek Göğüs-Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasına başladı. Bu sırada hemodiyaliz hastalarına damaryolu sağlanması konusunda özel ilgi ve çalışmaları oldu.

2001 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı ünvanını alarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde hemodiyaliz amaçlı damarsal girişimler konusunda yoğun çalışmaları oldu.

2006 yılında Doğan Hastanesinde Diyaliz Cerrahisi Merkezi Koordinatörü ve Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaya başladı.

2010 yılında Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nde Diyaliz Cerrahisi Merkezi Direktörü olarak görev yaptı. 

Eylül 2013- Haziran 2014 tarihleri arasında Memorial Sağlık Grubu bünyesinde Hizmet Hastanesi ve Ataşehir Memorial Hastanesi'nde Diyaliz Cerrahisi Bölümü Sorumlusu olarak görev yaptı. 

Haziran 2014 te Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde Acıbadem International Hastanesi'nde göreve başlamıştır. Halen bu hastanede, hemodiyaliz amaçlı damaryolu operasyonları konusunda çalışmalarına devam etmektedir. 

Hemodiyaliz için damaryolu oluşturulması konusunda birçok yurtiçi ve yurtdışı kongrede bilimsel poster ve sözlü sunuları mevcuttur. Ayrıca hemodiyaliz hastalarında damaryolu oluşturulması ve takibi konusunda bilimsel makaleleri ve kitap bölümleri mevcuttur.

Op. Dr. Mesut Kösem

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

  • s-facebook

Adres:

İstanbul Caddesi 82 Yeşilköy/İstanbul

Randevu-Danışma:

Tel: 0212 4684237- 0212 4684238

Bu sitede yer alan bilgiler, hasta eğitimi amaçlıdır. Tedaviniz için mutlaka doktorunuza danışınız. 

Son Güncelleme Tarihi: 25/07/2018 Her hakkı saklıdır.  © Copyright 2016 - Edited & Designed by Surgeon  

Acıbadem International Hastanesi