top of page

Operasyon Sırasında

Operasyon genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem çoğu hastada çok az ağrı hissiyle bu ameliyatların yapılmasını sağlar.       Ağrı duyduğunuzda doktorunuza bildirin. Doktorunuz  tekrar  lokal anestezik ilaçları uygulayacaktır.  ​  Cerrahınız gerektiğinde  sedo-analjezi yöntemi (sakinleştirici ve uyku verici ilaçlarla operasyonun gerçekleştirilmesi) için anestezi desteği sağlayacaktır. Operasyon için korkmanıza veya tedirgin olmanıza gerek yoktur.  ​  Damar cerrahınız bu operasyonlar hakkında tecrübelidir, sizin psikolojik durumunuzu göz önünde tutacaktır.

Operasyon genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem çoğu hastada çok az ağrı hissiyle bu ameliyatların yapılmasını sağlar.  

 

Ağrı duyduğunuzda doktorunuza bildirin. Doktorunuz  tekrar  lokal anestezik ilaçları uygulayacaktır.

Cerrahınız gerektiğinde  sedo-analjezi yöntemi (sakinleştirici ve uyku verici ilaçlarla operasyonun gerçekleştirilmesi) için anestezi desteği sağlayacaktır. Operasyon için korkmanıza veya tedirgin olmanıza gerek yoktur.

Damar cerrahınız bu operasyonlar hakkında tecrübelidir, sizin psikolojik durumunuzu göz önünde tutacaktır.


Operasyon sırasında bir anestezi teknisyeni sizin tansiyon, nabız, solunum durumunuz gibi hayati bulgularınızı izleyecektir. Ayrıca sizinle konuşarak dikkatinizi başka yöne kaydırmaya çalışarak, ağrı düşüncesinden uzaklaşmanızı sağlayacaktır.


 Operasyon boyunca cerrahınız size gerekli açıklamaları yapacaktır.


 Operasyon süresi  genellikle 45 dakika ile 2 saat arasındadır.
 

Ameliyat bitince ameliyat hemşireniz tarafından pansumanınız yapılacak ve takiben servisteki odanıza alınacaksınız.

bottom of page