top of page

Servis Takibi

Operasyon sonrası servise alınacaksınız.    Serviste hemşireler sizi yatağınıza alacak, kolunuza pozisyon verecektir.    Serviste belli aralarla tansiyonunuz, fistülün çalışması, kanama varlığı, el dolaşımınız ve ağrı durumunuz takip edilecektir. Ağrınız olduğunda ağrı kesiciler verilecektir.  ​  Ameliyat yerinde bir miktar sızıntı şeklinde kanama olabilir. Bu takdirde pansumanınız değiştirilecek ve operasyon bölgesine hafif baskı uygulanacaktır.     Serviste en azından 3-4 saat izleneceksiniz, bazı durumlarda geceyi hastanede geçirmeniz gerekebilir.

 Operasyon sonrası servise alınacaksınız.


 Serviste hemşireler sizi yatağınıza alacak, kolunuza pozisyon verecektir.


 Serviste belli aralarla tansiyonunuz, fistülün çalışması, kanama varlığı, el dolaşımınız ve ağrı durumunuz takip edilecektir. Ağrınız olduğunda ağrı kesiciler verilecektir.

Ameliyat yerinde bir miktar sızıntı şeklinde kanama olabilir. Bu takdirde pansumanınız değiştirilecek ve operasyon bölgesine hafif baskı uygulanacaktır. 


 Serviste en azından 3-4 saat izleneceksiniz, bazı durumlarda geceyi hastanede geçirmeniz gerekebilir.


 Damar cerrahınız sizi son kez muayene edecek, taburcu olma zamanına ve pansumanlarınızın ne sıklıkla nerede yapılacağına karar verecektir.

Cerrahınız bazen sizin dinlenmeniz için diyaliz gününü bir gün sonraya erteleyebilir. Cerrahınız diyaliz merkezinize ve size bu konuda bilgi verebilir.

Servis hemşireleri evde yapacaklarınız ile ilgili eğitim vererek, sizi taburcu edecektir.

bottom of page